15. prosince Windstorm je nyní oficiálně Derecho | Zprávy, sport, práce

Polovina těžce poškozená – a řidič zraněný – byl natočen, jak byl vyhozen do povětří na silnici severně od Trieru na silnici 63 během bouře z 15. prosince v pátek 17. prosince poté, co byl vytažen z příkopu. – Fotografoval Robbie F. Bodecker

Vůbec první prosincové Derecho sestoupilo kdekoli v USA nad Iowou včetně Tama County minulý týden ve středu 15. prosince – to je oficiální slovo podle úřadu Národní meteorologické služby Des Moines (NWS).

Podle NWS je derecho rozšířená, dlouhotrvající větrná bouře spojená se shlukem rychle se pohybujících dešťů nebo bouřek. Škody způsobené větrem z takové bouře musí dosahovat více než 240 mil a zahrnovat nárazy větru o rychlosti nejméně 58 mil za hodinu.

Pruh bouřek, které se přes Iowu přesunuly ze západu na východ, počínaje pozdním odpolednem 15. prosince – až do okresu Tama po 19:00 – byl oficiálně klasifikován jako sériové derecho místo progresivního derecho z 10. srpna 2020. které zasáhly oblast.

Sekvenční dircho je mnohem delší pruh bouří, který urazí mnohem kratší vzdálenost než progresivní derecho.

Ačkoli neexistují žádné oficiální zprávy o tornádech, silném větru nebo extrémních krupobití přicházejících z okresu Tama do NWS v důsledku sériového derecho 15. prosince — podle koordinátora nouzového řízení okresu Tama Ryana Goodenburgera nebyly zaznamenány žádné poryvy větru nad 70 mph — to bylo Kolem Clutiera, Vininga a Traera je zaznamenáno nějaké poškození.

Poté, co linie bouřky prošla, mnoho obyvatel okresu Tama ztratilo elektřinu na několik hodin nebo déle.

Hřbitov Nejsvětější Trojice jižně od Cloutier byl těžce poškozen v jednom ze slavných vstupních znaků.

Cedule nad východní příjezdovou cestou se slovy „Svatá Trojice“ zobrazená nahoře černým písmem na bílém laťkovém plotě je přelomená napůl.

READ  Světový pohár v lyžování v České republice | národní sport

Podle spoluředitele hřbitova Marva Bunchengela byly znaky Nejsvětější Trojice jednou z mála částí hřbitova, které stály 10. srpna 2020.

„Tato část hřbitova utekla z Derecha loni…loni byl poškozen plot, měli jsme poškození budovy, poškození náhrobků, ale nikde nic. To bylo jediné [to survive]. „

Škody způsobené větrem na Traer Can Country Recovery Center v důsledku derecho z 15. prosince byly vyfotografovány 17. prosince. – Příspěvková fotografie

Bohnstengel řekl, že nápis bude odstraněn ze svého vyvýšeného místa nad kopcem, aby nepředstavoval nebezpečí pro veřejnost. Polovina transparentu nejistě visela nad východním průsmykem po Dericovi 15. prosince.

Pönchengel řekl, že rozhodnutí o tom, co dělat s nápisem a jeho nepoškozeným českým dvojčetem (Nejsv. Trojice) visícím nad západní plavební dráhou, padne brzy.

Northern Trier na US 63 v Dinsdale, tahač řízený Kennethem Michaelem Schroederem z Ankeny byl v důsledku silného větru sražen ze silnice.

Napůl převrácený Schroeder přistál na východ od silnice na dně strmého příkopu proti borovici. K nehodě došlo kolem půlnoci 15. prosince.

Rozsah škod byl vážný, podle zprávy o nehodě úřadu Tama County Sheriff’s Office, ve které byl Schroeder převezen sanitkou Traer do nemocnice MercyOne poté, co utrpěl zranění hlavy.

Poblíž Traeru, Can Country Recovery Center, které se nachází poblíž letiště Traer u IA Hwy 8, také utrpělo poškození svého zařízení v důsledku větrů z 15. prosince.

Středeční bouře zničila jižní zeď Cannes Country a strhla cín z východní zdi budovy.

S bouřkou z 15. prosince prošel okres Tama za posledních 16 měsíců dvěma významnými větrnými událostmi.

Prohlášení o katastrofě vydal guvernér Iowy Kim Reynolds 16. prosince pro 50 okresů včetně Marshall County.

Letiště Marshalltown zaznamenalo během události 15. prosince druhý nejsilnější nebouřkový vítr – 81 mil/h ve 22:39.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *