15 nejlépe hodnocených romantických historických filmů

Romantické filmy inspirované historií mají příležitost upozornit na nedostatečně zastoupené hlasy, jejichž příběhy si zaslouží být vyprávěny. Filmy mají pestrou historii zastupování LGBTQ postav, ale rok 2005 „Zkrocená hora“ Byl to průlomový okamžik ve filmovém herectví. Skvělý film Anga Leeho je plný krásy a žalu.

Film sleduje dva kovboje, Ines Del Mar (Heath Ledger) a Jacka Twista (Jake Gyllenhaal). Dva muži hledali práci ve Wyomingu v 60. letech. Najímá je předák Joe Aguirre (Randy Quaid), aby několik měsíců pásli své ovce na polích Brokeback Mountain. Práce vyžadovala, aby oba muži bydleli a pracovali v těsné blízkosti sebe. Když mluví o své těžké práci, začnou se sbližovat a poznávat minulost toho druhého.

Nakonec Jack přerušil napětí a jednou v noci Ennise ve stanu objal, když spolu spali, aby zůstali v teple. Ines přijímá jeho vývoj a oba začnou intimní románek. Společenská diskriminace jim brání zveřejnit jejich vztah, a tak to tají. Kradou chvíle radosti útěkem do Brokeback Mountain.

READ  "Hodně jsem brečela," řekla tenistka Voráková potlačovaná z Austrálie

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *