144 ústavních obhájců označilo ochranu Trumpova prvního dodatku za „legálně triviální“

WASHINGTON – leden Právníci a ústavní vědci z prvního politického spektra napříč politickým spektrem napsali v pátek dopis, který obíhal.

Pan. Státní zástupci namířili na jednu z klíčových rad Trumpovy obrany a tvrdili, že na obžalobu se nevztahují ústavní záruky. Chování jako Trump nemá být žádným způsobem bráněno, často trestním soudem, který nedokáže bránit ani jeho.

„Odlišujeme se od sebe v naší politice. Nesouhlasíme s mnoha otázkami ústavního práva. Všichni souhlasíme s tím, že jakýkoli první dodatek vznesený právníky prezidenta Trumpa bude legální, i když k porozumění textu, historii a „Všichni souhlasíme s tím, že první dodatek nezabrání tomu, aby Senát v budoucnu kriminalizoval prezidenta Trumpa a zbavil jej funkce.“ “

Mezi právníky, vědci a právníky, kteří podepsali dopis, jehož kopie byla sdílena s The New York Times, Floydem Abramsem, který u soudu bojoval proti Marquezově první změně; Steven G., zakladatel konzervativní federální asociace. கலாப்ரேசி; Charles Fried, generální prokurátor za prezidenta Ronalda Reagana; A Lawrence Tripe, Richard Primus a Martha L. Ústavní právníci jako Minow.

Pan. Trumpovi právníci, Bruce L. Veřejný rozruch nastal poté, co se o tom tento týden zmínili Castor Jr. a David Shoen Plánovali použít první dodatek jako součást své obrany Když se soud v úterý otevřel. Písemně podali žádost, že církev „podněcuje vzpouru“. Poplatek „Porušuje právo 45. prezidenta na svobodu projevu a myšlení“ a první dodatek. Trump se zejména brání před potrestáním za nepodložená obvinění z rozsáhlých volebních podvodů.

Pan. Manažeři obžaloby argumentovali, že útok vyprovokovala falešná prohlášení, že Trump byl skutečným vítězem voleb, a jeho rada jeho podporovatelům, aby šli na Kapitol a „bojovali jako čert“.

Ústavní právníci ve svém dopise vznesli tři námitky k obraně prezidentova svobody projevu, které by demokraté, kteří stíhají případ, mají u soudu přijmout.

READ  První česká rabínka Kamila Kopřivová na své cestě k judaismu

Zaprvé trvali na tom, že první dodatek, který chrání občany před vládními omezeními svobody projevu a dalších práv, nemá v trestním vyšetřování skutečné místo. Pan. Senátoři nezjistili, zda Trumpovo jednání bylo trestným činem, ale nezjistili, zda porušilo příslib trestu a dostatečný příslib diskvalifikace z budoucí funkce.

„Výsledkem je, že otázka, zda byl prezident Trump zapojen do legitimního procesu prvního dodatku, ztratí celou věc,“ napsali. „Bez ohledu na to, zda je chování prezidenta Trumpa legální k 6. lednu nebo dříve, bude Senát postupovat podle ústavy„ s vysokou kriminalitou nebo nevhodným jednáním “.“

A co víc, i když se na obžalobu vztahuje první dodatek, nic nebrání tomu, aby rozsudek, který pan Souvisí s tím, zda Trump porušil svůj slib a co by mu nemělo být dovoleno říci? Řekl.

„Žádný legitimní vědec nebo soudce nemůže dojít k závěru, že prezident Trump má právo na první změnu podněcovat násilný útok na sídlo zákonodárného sboru, a pak se posadit a dívat se na televizi, protože Kongres vyhrožoval a vyhodil Kapitol.“

Nakonec tvrdili, že existuje „mimořádně silný argument“, že bezpečnost selže i při trestním řízení, protože pan Důkazy proti Trumpovi by stačily ke splnění vysoké hranice Nejvyššího soudu za to, že někoho usvědčil, aby podněcoval ostatní k účasti. Protiprávní jednání.

Pan. Když odložíme další klíčový argument na obranu Trumpa, mnoho signatářů předchozího dopisu podepsalo předchozí dopis: Tvrzení, že Senát nemá pravomoc soudit bývalého prezidenta Protože ústava jí tuto moc výslovně nedává.

Ten dopis se objevil jako právní tým pana Trumpa Spěšně se spojili Ve dnech, které vedly k jeho odvolání původních obžalovaných právníků, v pátek tvrdě pracoval na rychlém projednání věci a přípravě na soudní proces.

READ  Česká republika trvala na přijetí politiky jedné Číny

Pan. Shoen, který je také panem Custer se dosud nenaučil, jak tento test funguje – včetně jeho harmonogramu, jak dlouho bude muset obhajoba předložit své argumenty a pravidla pro zadávání důkazů.

„Počínaje úterý jsme v šoku a neexistuje dohoda o tom, jak bude některá z rezolucí předložena,“ řekl. Řekl Sean v telefonickém rozhovoru. „Nemáme žádná pravidla, žádnou agendu, žádnou časovou osu – neexistuje způsob, jak být v souladu se správným procesem.“

Očekává se, že senátor Chuck Schumer, newyorský demokrat a většinový vůdce, zveřejní navrhovaná pravidla příští týden, krátce před zahájením soudu. V loňském roce představil pravidla senátor Kentucky Mitch McConnell, tehdejší nejvyšší vůdce republikánů a většinový vůdce. Pan. Pouhých 24 hodin před začátkem Trumpovy první obžaloby.

Nicholas Fondos A Michael S. Schmidt Zpráva z Washingtonu a Maggie Hebermanová Z New Yorku.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *