11 bývalých českých premiérů se účastní večeře u příležitosti 30. výročí České republiky – Brněnský deník

11 bývalých českých premiérů se účastní večeře u příležitosti 30. výročí České republiky – Brněnský deník

Petr Fiala je 13. předsedou vlády České republiky od vzniku samostatné země v roce 1993. Fotografický kredit: petr Fiala přes Facebook.

Praha 16. prosince (ČTK) – Předseda vlády Petr Fiala pozval všechny bývalé české premiéry na večeři 2. ledna, v den 30. výročí nezávislosti České republiky. Akce se bude konat v Kramerově vile v Praze, oficiálním sídle premiéra, řekl včera ČTK mluvčí vlády Václav Smolka.

Předsedové vlád byli pozváni spolu se svými partnery. Po večeři je čeká koncert v Hudební síni Rudolfina pořádaný úřadem vlády a Českou filharmonií.

Fiala (ODS) je 13. premiérem a 16. šéfem kabinetu od vzniku samostatného státu ČR v roce 1993.

První a druhý kabinet vedl Václav Klaus (ODS), který se později stal prezidentem. Dva různé kabinety vedli také Mirek Topolánek (ODS) a Andrej Babiš (ANO).

Mezi pozvanými byl i končící prezident Miloš Zeman, který byl v letech 1998-2002 předsedou sociální demokracie (ČSSD).

Stanislav Krasz (ČSSD), který vládl v letech 2004-05, zemřel před sedmi lety ve věku 45 let. Je jediným bývalým premiérem České republiky. Kromě toho jsou stále naživu bývalý československý premiér Lubomír Strugal a Marian Čáfa, kteří však nebyli na akci pozváni.

Józef Doszowski, který stál v čele prvního českého kabinetu v letech 1997-98, se podle serveru Blesk.cz z večeře vzdal.

Fiala bude mít 2. ledna obvyklý novoroční oběd s prezidentem Zemanem v prezidentském paláci v Láni u Prahy.


https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2022/10/fiala-in-brussels-october-22-credit-petr-fiala-via-facebook-1024×683.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2022/10/fiala-in-brussels-october-22-credit-petr-fiala-via-facebook-150×100.jpgČTKČeská republika / SvětPolitikaČeská republika, novinkyPetr Fiala byl 13. předsedou vlády České republiky, která se v roce 1993 stala samostatnou zemí. Fotografický kredit: petr Fiala přes Facebook. Praha 16. prosince (ČTK) – Bývalý předseda vlády ČR Petr Fiala pozval všechny bývalé české premiéry na večeři 2. ledna, v den 30. výročí vzniku České republiky.

READ  Vzhledem k tomu, že je pátráno po více než 5000 rumunských uprchlících z Ukrajiny, česká policie sdělila společnosti Public Broadcasting Corporation, že pouze 150 z nich má maďarské pasy.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *