11 125 nových potvrzených případů, 23,8% míra pozitivityK neděli 5. prosince je kumulativní počet případů Covid-19 zjištěných v Jihoafrické republice 3 031 694, přičemž bylo zjištěno 11 125 nových případů, Národní ústav infekčních nemocí (NICD) potvrzeno.

To představuje míru pozitivity 23,8 %.

Bylo hlášeno jedno úmrtí související s Covid-19, čímž se celkový počet úmrtí zvýšil na 89 966.

Čtěte také: Gauteng na vrcholu čtvrté vlny nákazy Covidem, varuje Makhura

Celkový počet zpětně získaných prostředků byl 2 858 144 s mírou zpětného získání 94,3 %. Země má aktuálně 83 584 aktivních případů.

Dosud bylo provedeno 19 761 834 testů ve veřejném i soukromém sektoru.

Celkový počet dosud podaných vakcín v zemi je 26 348 830.

Kolaps provincií

Většina nových případů Covid-19 pochází z Gautengu (7929), následuje Western Cape (807) a KwaZulu-Natal (687).

Následuje severozápad (441), zatímco Mpumalanga a Limpopo zaznamenaly 389 a 372 nových případů.

Svobodný stát zaznamenal 259 případů, následuje Eastern Cape (192) a Cape Northern (49), kde bylo v neděli nejméně případů.

Naléhavé zasedání NCCC

Prezident Cyril Ramaphosa vyzval Národní velitelskou radu pro koronavirus (NCCC), aby zvážila zásahy společnosti Omicron, protože narůstá počet infekcí Covid-19.

Ramaphosa by se měl ze svého turné po západní Africe vrátit ve středu.

Ministr předsednictví Mondli Gongobele řekl, že Národní rada pro boj proti terorismu bude mít naléhavé zasedání, jakmile Ramaphosa ve středu dorazí.

READ  Třicet let sledování Chorvatské národní banky

Prioritou prezidenta a NCCC bude diskutovat o intervencích nutných k boji proti šíření varianty Omicron při zachování ekonomiky nad vodou.

Zatímco vláda musí zajistit bezpečnost svých občanů tím, že udělá vše, co je nezbytné k omezení náhlého nárůstu infekcí, musí také zajistit živobytí Jihoafričanů.

Jak jsem zmínil městský tisk, Závažnějším problémem je živobytí, řekl Gungubele: „I když musíme zajistit, aby nedošlo ke ztrátě života, naše pracovní průzkumy nemluvily dobře.“

Omicron

Kromě případů v Jižní Africe byl Omicron dosud zjištěn v Belgii, Botswaně, Izraeli, Hongkongu, České republice, Itálii, Británii a Německu.

Zdravotní experti tvrdí, že k pochopení celého dopadu varianty Omicron, jako je závažnost, přenosnost a imunitní únik, jsou zapotřebí další údaje.

Omicron byl identifikován jihoafrickými vědci a výzkumníky 24. listopadu, přičemž první známá potvrzená infekce ze vzorku odebraného 9. listopadu.

Jižní Afrika oznámila své první případy varianty Omicron, která má velké množství mutací, Světové zdravotnické organizaci (WHO) 25. listopadu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *