10 miliard ukradených hesel uniklo online při bezprecedentním incidentu

10 miliard ukradených hesel uniklo online při bezprecedentním incidentu

Měsíce poté, co byla v lednu odhalena takzvaná „Matka všech hacků“, byl online zveřejněn další rekordní únik. Podle Internetové zprávy 4. července zveřejnil výzkumný tým sbírku hesel obsahující téměř 10 miliard unikátních hesel (přesně 9 948 575 739) na hackerském fóru.

Soubor shromažďování hesel uživatele ObamaCare má název rockyou2024.txt – odkaz na RockYou2021, který byl kdysi největším souborem shromažďování hesel vůbec. RockYou2021 byl 100GB textový soubor obsahující 8,4 miliardy hesel ve formátu prostého textu.

Cybernews tvrdil, že RockYou2024 kombinuje předchozí únik se sbírkou více než 1,5 miliardy nových hesel shromážděných v letech 2021 až 2024.

RockYou2024 obsahuje přibližně 10 miliard hesel. Zdroj obrázku: Internetové zprávy

Výzkumný tým Cybernews varuje, že aktéři hrozeb využijí všechna uniklá hesla k vycpávání přihlašovacích údajů, což je kybernetický útok, který používá k přístupu k uživatelským účtům přihlašovací údaje k účtu. V kombinaci s uniklými staršími databázemi se výzkumníci domnívají, že „RockYou2024 by mohl přispět ke kaskádě narušení dat, finančních podvodů a krádeží identity“.

Je zřejmé, že nemůžete udělat nic, abyste tento únik zvrátili, ale Cybernews sdílí některé kroky, které můžete podniknout, abyste zajistili, že vaše účty budou v bezpečí před aktéry hrozeb:

  • Okamžitě resetujte hesla pro všechny účty spojené s uniklými hesly. Důrazně se doporučuje volit hesla, která jsou silná, jedinečná a nepoužívají se opakovaně na více platformách
  • Kde je to možné, povolte vícefaktorové ověřování (MFA). To zvyšuje bezpečnost tím, že vyžaduje další ověření nad rámec hesla
  • Použijte software pro správu hesel k vytvoření složitých hesel a jejich bezpečnému uložení. Správci hesel snižují riziko opětovného použití hesel v různých účtech
READ  Vývojář The Day Before se omlouvá za marketing před vydáním hry

Vždy se to vyplatí zkontrolovat Máte? Zhruba každý měsíc, abyste zjistili, zda je nutné aktualizovat vaše hesla kvůli kompromitaci vašich online účtů.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *