#1 Swiatek převyšuje Gauffa ve dvou setech a postupuje do semifinále

#1 Swiatek převyšuje Gauffa ve dvou setech a postupuje do semifinále

SAN DIEGO – Nejlépe hodnocená Iga Sweetek porazila ve čtvrtfinále turnaje San Diego Open 500 šestou nasazenou Coco Gauffovou 6:0 6:3.

Goughová měla v úvodním bodě dvojchybu a o výsledku nebylo pochyb, protože Swiatek dominovala svému ostrému, neúprosnému ofenzivnímu útoku v odvetě letošního finále French Open, které 21letá hráčka vyhrála. Polsko, 6-1, 6-3.

„Soustředil jsem se a jsem rád, že jsem dnes večer zůstal autorem,“ řekl Swiatek. „Byl to jeden z těch zápasů, kde jsem od prvního bodu cítil kontrolu.“

65minutová hra, která se hrála v mírně zatažené obloze, byla pro Sweateka čtvrtou výhrou v řadě bez porážky nad 18letým Gauffem.

Zdánlivě silný Swiatek, letošní vítěz US Open a French Open, se v sobotním semifinálovém utkání utká se čtvrtou nasazenou Jessicou Pegulaovou. Dříve ve čtvrtek porazil 27letý Pegula z Buffala nenasazenou Madison Keys 6-4, 7-5 v all-American zápase. V dalším semifinálovém zápase se Chorvatka Donna Vekic, která porazila třetí nasazenou Arinu Sabalenkovou z Běloruska 6-4, 6-7 (5), 6-1, střetne s Američankou Danielle Collinsovou, která sesadila druhou nasazenou Paulu Padusaovou ze Španělska 7. -6(5), 6-4.

„Vždy hrajeme skvělé fyzické hry, takže se těším, až budu hrát s Jessicou,“ řekl Swiatek, který minulou neděli přiznal únavu po cestě z Česka do San Diega.

„Čekám, až tady uvidím sluníčko, protože se stále moc neopaluji,“ řekl Swiatek, který minulý víkend v Ostravě prohrál ve třísetovém finále s Barborou Krejkovou.

Proti Gauffovi, oblíbenému publiku i přes malou skupinu fanoušků v polském dresu, Swiatek popadl prvních osm zápasů a čtyřikrát za sebou prolomil Gauffa, než Američanka vyhrála svůj první zápas a udržela si podání 2:1.

Swiatekova dominance zahrnovala kop ze země téměř bez chyb, který přinutil Gauffa k celkem 26 nevynuceným faulům.

READ  Český hráč plážového volejbalu COVID pozitivní, tým začíná vyšetřování

„Tolikrát jsem s tím prohrál a dnes mi to nevyšlo,“ řekl Goff. „Pokaždé, když hraji, hodně se učím, jako bych přeháněl určité údery, díky nimž jsem dělal více chyb.“

$757,900 San Diego WTA 500 Open potrvá do neděle v Barnes Tennis Center v San Diegu.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *