🔴 ŽIVĚ: Portugalsko vs Česká republika v rané fázi

Dnes hraje poslední ze čtyř týmů EURO 2024.

Sledujte s námi vše nejnovější zde.

Portugalsko V Česká republika

Portugalsko dominovalo držení míče v úvodních 10 minutách a mělo šanci v prvním poločase, když Rafael Liao mrštil míčem do vápna ve směru na Cristiana Ronalda. Přestože to bylo za ním, zasáhlo to kapitánovo rameno a široko daleko.

Češi se těžko prosazovali, ale Portugalsko před nimi hrálo s malou radostí a lépe se bránilo hlouběji s čísly.

Mladík Realu Madrid Turquie vítězí nad temperamentní Gruzií

Střelci: Müldür 25′ Güler 65′ Aktürkoğlu 90+7; Mikudadze 32′

Lucky Georgia bohužel prohrála 3:1 ve svém prvním zápase na mistrovství Evropy proti Türkiye v napínavém střetnutí.

Turkiye začal jasně, šel těsně na začátku z rohu a Hakan Alhanoglu se vrhl na roh, na který se Khan Ayhan trefil hlavou, ale Galatasaray ho nedokázal udržet.

Těsně před deseti minutou šel ještě blíž Ayhan, který se trefil z vnějšku proti tyči.

Stadion vybuchl, když Mert Mulder obdržel míč na vnější straně vápna a prostřelil nádherné zakončení kolem svých tkaniček a do zadní části sítě.

Divoké scény pokračovaly, když tým Vincenza Montella podruhé během tolika minut poslal míč do sítě, ale gól nebyl uznán pro velmi málo ofsajdů.

Gruzie otočila karty, když Georges Mikadodze zakončil drzým zakončením a dal svému týmu první gól na mistrovství Evropy.

Ve druhém poločase se devatenáctiletý Arda Guler senzačním curlingem nechal proletět a dostal Turkieva dopředu.

Šílenství hry pokračovalo, když Solomon Kquirkvelia z Gruzie pod tlakem obránců trefil tyč střelou.

Georgia pokračovala ve snaze o vyrovnání, v poslední minutě trefila tyč a v posledních vteřinách málem dvakrát skórovala.

Zítra se hostitelé Německo snaží odrazit, když nastoupí proti Maďarsku, zatímco Skotsko doufá, že naváže na svůj úvodní zápas 5:1 proti Švýcarsku.

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."