🇨🇿 Česko: Všechny podrobnosti o první zkoušce Vesny

🇨🇿 Česko: Všechny podrobnosti o první zkoušce Vesny

Česko je další na pódiu, aby zkoušelo na Eurovizi 2023, s Vesnou se chystá v Liverpoolu vystoupit s „My Sister’s Crown“.

Vesna je oblečena celá v růžové, zatímco skupina nosí odpovídající kombinézy s šedým lemováním. Czechia používá LED obrazovky v zadní části pódia ke sdílení textů svých písní a klipů zpěváků. Celkové české představení využívá k navození atmosféry jeviště temné prostředí.

Podívejte se na video ze zkoušky níže:

Vesna skončí v jednom ze semifinále Eurovize 2023 třinácté.

Kdo je Vesna?

Vesna byla založena v roce 2016 v Praze. Současnou sestavu tvoří Patrizi Fuksová (zpěv/zpěv/skladba), Para Šůstková (zpěv/housle), Olesya Ozepovská (klávesy), Margeta Vetralova (bubenice), Tereza (Deceps) a Tanita Yankovová (zpěv). Název kapely pochází od slovanské bohyně jara.

Vesna vydali svůj první singl „Morana“ v roce 2017, pojmenovaný po bohyni zimy a smrti, singl natočili s Českým národním symfonickým orchestrem. Následující singly jsou „Mokos“, „Vesna“ a „Shiva“ pojmenované po bohyních podzimu, jara a léta.

Vesna byla vybrána, aby reprezentovala Česko poté, co vyhrála ESCZ 2023. Dostali nejvíce hlasů od českých i zahraničních voličů.

Píseň, kterou Vesna hraje v Liverpoolu, se jmenuje „My Sister’s Crown“. Napsaly a složily ji Patrice Fuxová, Tanita Yangová a Kateřina Watchenko. Má texty v češtině, angličtině, ukrajinštině a bulharštině. Jedná se o třetí český záznam s texty v češtině.

Mluvili jsme s Vesnou v Amsterdamu před Eurovizí 2023. Podívejte se na celý rozhovor níže:

Obrazový kredit: Corinne Cumming & Sarah Louise Bennett

Česko poprvé soutěžilo v Eurovision Song Contest v roce 2007. Na Lisabonu 2018 dosáhl Mikolas Joseph nejlepšího umístění v soutěži, když se umístil na 6. místě s písní „Lie to Me“. Gabriela Gunčíková dovedla v roce 2016 Česko do jejich prvního finále. Přestože předtím soutěžili 4krát, bylo to jejich první vystoupení ve Velkém finále. Země se účastnila jako Česká republika do roku 2023.

Štítky: Téma Vesna

READ  Online poradenství a koučink pro cizince

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *