🇨🇿 Česko: Odhaleni noví komentátoři pro Eurovizi 2024

🇨🇿 Česko: Odhaleni noví komentátoři pro Eurovizi 2024

Včera byli oznámeni noví komentátoři České televize pro Eurovizi 2024.

Šéf médií české delegace Ahmet Halon v příspěvku na X (dříve Twitter) oznámil, že na Eurovizi 2024 budou pro české publikum komentovat tři noví lidé. Novými komentátory jsou herec a rozhlasový moderátor Domi z We Are Domi a Patrizi z Vesny Vasek Madijowski.

We Are Domi, která reprezentovala Českou republiku na Eurovision Song Contest 2022 v Turíně, skončila 22. s 38 body ve velkém finále s „Lights Out“. Vesna reprezentovala Českou republiku na Eurovision Song Contest 2023 v Liverpoolu s písní „My Sister's Crown“, kde skončila 10. ve Velkém finále se 129 body. Toto je druhé nejlepší umístění země na turnaji.

Iko, který bude letos na soutěži reprezentovat Česko, jsme oslovili s písní „Pedestal“. Podívejte se na celý rozhovor zde:

Česká zpěvačka Iko z Brightonu vyhrála české národní finále ESCZ 2024 a získala šanci reprezentovat Českou republiku na Eurovizi 2024 se svou písní ESCZ 2024. Aiko získal nejvyšší počet hlasů a zajistil si vítězství s 30 % od českého publika a značných 70 % z mezinárodní ankety.

Aiko bude hrát v první polovině druhého semifinále 9. května.

Zdroj: X | Zdroj obrázků: Radiohouse.cz

Česko poprvé soutěžilo v Eurovision Song Contest v roce 2007. V Lisabonu 2018 měli skvělý výsledek s písní „Lie to Me“ na soutěži Mikolas Joseph, kde se umístili na 6. místě. Gabriela Gunčíková dovedla v roce 2016 Česko do jejich prvního finále. Přestože předtím soutěžili 4krát, bylo to jejich první vystoupení ve Velkém finále. Do roku 2023 se země účastnila pod názvem Česká republika.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *