🇨🇿 Česko: ČT2 bude v roce 2023 hostit Eurovizi

ČT2 je po změně kanálů v roce 2022 již druhým rokem po sobě domovem soutěže Eurovision Song Contest.

Česká televize ČT2 oznámila, že bude Eurovision Song Contest 2023 vysílat živě z Liverpoolu. Vyplývá to z rozhodnutí vysílatele přesunout finále z ČT1 na svůj sekundární kanál v roce 2022.

Českým komentátorem zápasu bude opět John Maxian. V Eurovizi se angažuje od roku 2015, kdy zasedl v české porotě. V minulých letech úzce spolupracoval s českými zástupci na jejich vstupech do Eurovize.

Kdo je Vesna?

Vesna byla založena v roce 2016 v Praze. V současnosti sestavu tvoří Patrizi Fuksová (zpěv/zpěv/aranžování), Para Šůstková (zpěv/housle), Olesya Ozepovská (klávesy), Margeta Vedralova (bubenice), Teresa (kitseps) a Tanita Yankovová (zpěv). Název kapely pochází od slovanské bohyně jara. Třinácté utkání se hraje v prvním semifinále 9. května.

Zdroj obrázku: ČT | Zdroj: ČT

Česko poprvé soutěžilo v Eurovision Song Contest v roce 2007. Skvělý výsledek měli v Lisabonu 2018 s písní „Lie to Me“ na soutěži Mikolas Joseph, kde se umístili na 6. místě. Gabriela Gunčíková dovedla v roce 2016 Česko do jejich prvního finále. Přestože předtím soutěžili 4krát, bylo to jejich první vystoupení ve Velkém finále. Země se účastnila jako Česká republika do roku 2023.

Štítky: Momenty

READ  Český příběh o holocaustu vítězí v mezinárodní soutěži scénářů

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *