🇨🇿 Česko: Aiko vydává „White Flag“ 5. dubna

🇨🇿 Česko: Aiko vydává „White Flag“ 5. dubna

Aiko se chystá vydat svůj nejnovější singl „White Flag“ tento víkend před Eurovizí 2024.

Český zástupce Iko o víkendu vydá novou hudbu. „White Flag“ bude mít premiéru 5. dubna a je to její první nová hudba od chvíle, kdy byla vybrána, aby reprezentovala Česko na Eurovision Song Contest 2024 v květnu.

Aiko v současné době pracuje na propagaci své účasti v soutěži Eurovision Song Contest. Zpěvačka minulý víkend vystoupila na PrePartyES 2024 v Madridu a tento víkend vystoupí na Eurovision Party 2024 v Londýně.

Česká zpěvačka Iko z Brightonu získala šanci reprezentovat Českou republiku na Eurovizi 2024 se svou písní „Pedestal“ a vyhrála tak české národní finále ESCZ 2024. Iko získala nejvyšší počet hlasů a zajistila si vítězství s 30 % od českého publika a značných 70 % v mezinárodní anketě.

Aiko skončí pátý ve druhém semifinále 9. května.

Zdroj obrázku: ČT

Česko poprvé soutěžilo v Eurovision Song Contest v roce 2007. Skvělý výsledek měli v Lisabonu 2018 s písní „Lie to Me“ na soutěži Mikolas Joseph, kde se umístili na 6. místě. Gabriela Gunčíková dovedla v roce 2016 Česko do jejich prvního finále. Přestože předtím soutěžili 4krát, bylo to jejich první vystoupení ve Velkém finále. Do roku 2023 se země účastnila pod názvem Česká republika.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *