🇨🇿 ČESKÁ REPUBLIKA: Méně než 140 000 diváků na Velkém finále Eurovize 2022

Česká republika zaznamenala nejnižší sledovanost od roku 2017 při sledování velkého finále Eurovision Song Contest 2022 14. května.

Sledujte pouze 137 000 scén z velkého finále 66. ročníku soutěže Eurovision Song Contest živě z italského Turína. Soutěž byla přesunuta na ČT2, nejmenší kanál, který hrál ve Velkém finále od návratu národa do soutěže v roce 2015.

Eurovize měla v sobotu večer v České republice řadu významných událostí s velkými sportovními událostmi a zábavou také ve stejném časovém úseku. Celkově se počet diváků ve finále ve srovnání s rokem 2021 snížil o 44 000.

Českou republiku zastupovala We Are Domi s písní „Lights Off“. Skupina skončila čtvrtá ve druhém semifinále, ale ve Velkém finále se umístila na 22 s 38 body. Získali 5 bodů od diváků všichni z Makedonie a 33 bodů od porot.

Zdroj obrázku: EBU / Nathan Reinds | zdroj: SZ

Česká republika se poprvé zúčastnila Eurovision Song Contest v roce 2007. Nejlepšího výsledku dosáhla v soutěži, když Mikolas Joseph obsadil v Lisabonu 2018 šesté místo s písní „Lie to Me“. Gabriela Gunčíková dovedla Českou republiku do jejich prvního finále v roce 2016, bylo to jejich první účast ve Velkém finále, přestože předtím soutěžila 4x.

Štítky: název

READ  Australian Open 2021: Česká Matshova vyhodila Mertense do rande s Bartym

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *