🇨🇿 Česká republika: Iko's Eurovision 2024 zkoušky právě probíhají

🇨🇿 Česká republika: Iko's Eurovision 2024 zkoušky právě probíhají

Aiko prostřednictvím svých sociálních sítí potvrdila, že probíhají zkoušky na její nadcházející vystoupení na Eurovizi 2024.

Aiko na svém Instagramu odhalila to, co vypadá jako studio s černými závěsy na stěnách a jevištními světly visícími ze stropu. Dalším detailem na jeho Instagramu je velký kříž na zemi ohraničený páskou, který obkresluje pódium v ​​Malmö.

Potvrzuje, že česká zpěvačka má v současné době plné ruce práce s plánováním a zkoušením svého inscenačního konceptu a vystupování na Eurovizi 2024.

Právě minulý týden odhalili čeští zástupci tým, který stál za inscenací Ika pro „Pedestal“. Tým, který tvoří Matyáš Vorda a Vít Bělohradský, již dříve pracoval na českém nastudování v letech 2022 a 2023. Za kreativní režií, obsahem LED obrazovky a světelným designem bude stát Matyas Vorda. Za kameru a režii bude zodpovědný Whit Belohradsky.

Po vítězství v českém národním finále ESCZ 2024 získala Aiko a její píseň „Pedestal“ právo reprezentovat Českou republiku na ESCZ 2024. Soutěž vyhrál poté, co získal nejvíce hlasů z kombinace 30 % českých hlasů a 70 % mezinárodních hlasů.

Aiko se představí v první polovině druhého semifinále 9. května.

Zdroj: Instagram | Zdroj obrázků: Tomáš Martinek – Česká televize

Česko poprvé soutěžilo v Eurovision Song Contest v roce 2007. Skvělý výsledek měli v Lisabonu 2018 s písní „Lie to Me“ na soutěži Mikolas Joseph, kde se umístili na 6. místě. Gabriela Gunčíková dovedla v roce 2016 Česko do jejich prvního finále. Přestože předtím soutěžili 4krát, bylo to jejich první vystoupení ve Velkém finále. Do roku 2023 se země účastnila pod názvem Česká republika.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *