🇨🇿 Česká republika: hostitelé ESCZ 2023 a další podrobnosti

🇨🇿 Česká republika: hostitelé ESCZ 2023 a další podrobnosti

Česká televize oznámila hostitele ESCZ 2023 a další podrobnosti o přípravách akce.

Moderátorem finále ESCZ 2023 bude zpěvák a herec Adam Mišić, oznámil dnes večer český hlasatel. Je známý tím, že v České republice vydal dvě alba jako Peter Parker, který hraje, prezentuje a namlouvá. Rob Lilly a James Rowe z EuroTrip Podcastu představují Green Room v Praze.

Průběžné pořadí pro ESCZ 2023 bude určeno 23. ledna, losování bude živě na Facebooku a Instagramu moderovat Kryštof Šámal. Ahmed Halon uspořádá v nadcházejícím týdnu setkání a pozdrav s účastníky na Instagramu.

Finále ESCZ 2023 se koná 30. ledna ve 21:00 SEČ, o vítězi rozhodne 70 % mezinárodního online hlasování a 30 % hlasování české veřejnosti. Vítěz bude vyhlášen 6. února.

Pět finalistů je:

  • Výše
  • Markéta Irklová
  • Pam je králík
  • Rodan
  • Vesna

ESCZ 2023 je první živé národní finále pořádané v České republice již 15 let. ESCZ byl poprvé proveden jako online test v roce 2017 a od té doby se používá k výběru každého českého příspěvku. Ve svých prvních dvou vystoupeních v letech 2007 a 2008 se konala televizní soutěž Eurosong s cílem vybrat českou účast na Eurovizi.

Českou republiku zastupovala We Are Domi s „Lights Off“. Tým se umístil na 4. místě ve dvou semifinále, ale skončil 22. ve velkém finále s 38 body. Získali 5 bodů od široké veřejnosti a 33 bodů od poroty ze Severní Makedonie.

Zdroj: ESCZ

Česká republika poprvé soutěžila v Eurovision Song Contest v roce 2007. Mikolas Joseph skončil nejlépe v Lisabonu 2018 s „Lie to Me“ na 6. místě. Gabriela Gunčíková dovedla v roce 2016 Česko do jejich prvního finále. Přestože předtím soutěžili 4krát, bylo to jejich první vystoupení ve Velkém finále.

READ  Česká teenagerka Nosková postoupila v Adelaide do semifinále

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *