Požár v Letech u Prahy krotilo 22 jednotek. Z místa se ozývaly výbuchy!

0

Až 22 jednotek hasičů naráz bojovalo od sobotního večera s obrovským požárem haly v Letech ve Středočeském kraji. Vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu, v hale docházelo také k výbuchům. Došlo také ke zřícení střechy budovy, naštěstí se uvnitř nikdo nenacházel. Škoda je nejméně v řádu milionů.

Hasiči o požáru dostali hlášení několik minut před osmou hodinou večerní. Na místo postupně vyjelo až 22 jednotek. Hořela celá hala o rozměrech 70 na 40 metrů, kde byl uskladněn převážně elektroodopad jako například staré ledničky, pračky, televizory a podobné věci určení k likvidaci. Ještě ve dvě hodiny ráno nebyl požár lokalizovaný, situaci také komplikovala spadlá střecha. Kouř monitorovala chemická laboratoř. Na místo vyjel i Český červený kříž, aby hasičům poskytl týlovou podporu. Policisté pomohli korigovat dopravu.

Hasiči také vydali doporučení nevětrat. Toto opatření se týká celé Prahy, do ulic Prahy vyjely hlídkové vozy Městské policie Praha a informují obyvatele o doporučení nevětrat.

Příčina požáru je v šetření. Škoda na zničením materiálu je předběžně odhadnutá na pět milionů korun.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.