V Říčanech byl vyhlášen nejvyšší stupeň požárního poplachu pro požár čerpací stanice. Naštěstí hořel „jen“ přilehlý fastfood.

0

Po 18 hodině vyjíždělo velké množství jednotek k ohlášenému požáru čerpací stanice Shell v Říčanech u Prahy. U těchto typů požárů se jedná o tzv. mimořádnou událost a na základě dostupných informací byl vyhlášen nejvyšší stupeň požárního poplachu.

Jednotky po příjezdu na místo provedly průzkum a zjistily, že se jedná o požár potravin, které zahořely na sporáku v objektu fast-foodu. Ten se nacházel přímo nad hlavní budovou čerpací stanice jen několik metrů od stojanů s pohonnými hmotami. Proto byly po přehodnocení závažnosti požáru záložní jednotky z širokého okolí odvolány, aby byly případně k dispozici pro další události. Obsluha pumpy správně okamžitě stisknutím jediného tlačítka odpojila celý objekt od elektrické energie.

Vzhledem k zakouření celého objektu prováděli hasiči z Říčan odvětrávání objektu pomocí přetlakové ventilace. Na místo byli povoláni také technici ČEZ Distribuce, a.s., kteří museli odpojenou elektřinu v objektu čerpací stanice po dohašení znovu zprovoznit.

Na místě zajišťoval stopy i vyšetřovatel od hasičů aby vyloučil případné cizí zavinění požáru. S nejvyšší pravděpodobností se bude jednat jen o nedbalost. Škoda zatím není vyčíslena ale dle odhadů půjde do statisíců korun.

Sdílejte:

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.