S příchodem podzimu v Praze přibývá nehod motorek s auty. V ulici Čuprova dnes přibyla další.

0

K nehodě motorky a osobního auta došlo dnes okolo třetí hodiny na rušné pražské křižovatce ulic Čuprova a Sokolovská. Při nárazu osobního automobilu do motorky zde došlo ke zranění řidičky Škody Octavia i ke zranění motorkáře. Oba byli odvezeni do nemocnice.

Celkem Policie eviduje od ledna letošního roku do konce září celkem 164 nehod motocyklů, skútrů a mopedů na území hlavního města Prahy. Z toho u 86 nehod došlo ke srážce s jedoucím vozidlem a u 29 z nich došlo ke zranění osob.

Přesto, že oproti minulému roku jde o mírný pokles, právě nastávající podzim statistikou pravděpodobně ještě zahýbá. Mnoho motorkářů totiž své mašiny uklízí později, než by bylo zdrávo a řidiči osobních aut na ně v Praze již nejsou tolik zvyklí jako v létě. Mnoho skútristů, ale i motorkářů také jezdí v kolonách „mezi pruhy“ a nedodržují bezpečné rozestupy mezi vozidly. Častější nepřízeň počasí a další okolnosti v kombinaci s brzkým soumrakem zvyšují pravděpodobnost takových nehod.

Proto naše redakce nabádá všechny řidiče jak aut tak motorek/skůtrů/mopedů, aby brali ohledy na výše uvedené nebezpečné faktory, vždy dodržovali bezpečné vzdálenosti a celkově se řídili pravidly silničního provozu.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.