Policie evakuovala centrum metropole kvůli nálezu většího množství chemikálií.

0

Dnes po devatenácté hodině zalarmoval obyvatel domu policii, protože nalezl ve sklepě jednoho z domů v ulici Skořepka na Praze 1 větší množství uskladněných chemikálií.

S ohledem na množství látky a její zatím blíže nespecifikovaný charakter policie požádala o součinnost hasiče a přivolala policejního pyrotechnika.

Dle policie měl tuto látku ve sklepě přechovávat osmadvacetiletý uživatel bytu jednoho z tamních domů. Tento muž byl zadržen a s ohledem na jeho zdravotní a psychický stav byl převezen k hospitalizaci na psychiatrii. Na základě výše uvedeného s tímto občanem již vyšetřovatelé zahájili úkony v trestním řízení pro podezření z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.

Z preventivních důvodů bylo rozhodnuto o evakuaci části ulice Skořepka a později byla tato bezpečnostní opatření rozšířena od Uhelného trhu po Husovu ulici. Auta i chodci museli zamířit po objízdných trasách. Dopravu řídila státní i městská policie. Dle policie probíhá i komunikace s Magistrátem hl. města Prahy ohledně nezbytné pomoci občanům, kteří museli opustit své domovy.

V deset hodin večer byly již chemikálie z části naloženy a společně s policií je hasiči převezou do laboratoře, kde je podrobí znaleckému posudku. Ačkoliv byla již ulice zprůjezdněna pro dopravu, evakuace domu i přilehlých provozoven stále trvá.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.