Kvůli rozsáhlému požáru v pražských Holešovicích museli evakuovat školu. Některé děti museli záchranáři odvézt k ošetření

0

S rozsáhlým požárem administrativní budovy bojovali hasiči v Holešovicích v ulici Argetinská. Při něm se několik dětí z nedaleké školy nadýchalo zplodin hoření. Při hoření totiž unikaly do ovzduší nebezpečné látky a silný toxický kouř. Nakonec museli záchranáři povolat i velkopacitní sanitku tzv. ATEGO. Tím transportovali 4 děti do nemocnice. Jde o preventivní ošetření. Děti si stěžovali na bolest hlavy. Při požáru hasiči evakuovali i jeřábníka, který se nemohl dostat dolů.

Hořet začalo přibližně kolem desaté hodiny. Po dvaceti minutách hašení na tři C – proudy se podařilo požár lokalizovat a uhasit. Škoda bude dodatečně vyčíslena, ale už teď je jasné, že bude veliká. Hořet začala polystyrenová izolace. I proto se požár velmi rychle rozšířil. Příčina požáru v tuto chvíli není známa, policisté v součinnosti s hasičskými vyšetřovateli by ji měli odhalit během dnešního odpoledne.

Sdílejte:

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.