Tělo mrtvého vojáka leželo za vesnicí. Počet sebevražd v ozbrojených sborech roste.

0

Tělo mrtvého muže ohledávali kriminalisté v obci Hodyně poblíž Řevnic u Prahy. Utrpěl střelná zranění, kterým na místě podlehl. Muž byl podle informací AKTU.cz voják v činné službě. Koroner na místě společně s vyšetřovatelem vyloučil cizí zavinění. Podle našich informací byly za sebevraždou partnerské neshody.

Tato trágedie není jedinou. Není to ani týden, kdy se v neděli zastřelil na Praze 9 vysoce postavený policejní důstojník, náměstek ředitele Kriminalistického ústavu. Před tím pracoval jako analityk policejního prezídia, kdy přicházel do styku s těmi nejzásadnějšmi a nejtajnějšími informacemi.

Přibližně před měsícem se pak zastřelil přímo v budově soudu na Praze 3 člen justiční stráže. Všechny ozbrojené složky mají k dispozici tým psychologů, na které se mohou lidé sloužící u ozbrojených sborů, kdykoliv obrátit.

I sami velitelé by měli s podřízenými více komunikovat o jejich všedních problémech a starostech. Velký počet sebevražd souvisí i s nízkými platy sloužících policistů, vojáků či členů ozbrojených složek. Čím dál časteji se totiž stává, že nedokážou z nízkého platu uživit rodinu a padají do dluhové pasti.

 

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.