„Musel jsem ho celou dobu držet“, říká kameraman TV Nova, který zachránil muže napíchnutého na tyč po pádu do výkopu

0

Muže z výkopu museli vyprošťovat záchranáři po třetí hodině odpoledne v Branické ulici v Praze. Starší muž byl silně opilý a podle informací AKTU.cz spadl do výkopu dvakrát. Nejdříve se ho podařilo skupince lidí vytáhnout. Ještě šli upozornit městskou policii na silně opilého muže.

Po druhé, ani ne za pět minut už jeho pád skončil málem tragicky. Při pádu do výkopu si totiž propíchl stehno a tím jak sebou začal mrskat hrozilo, že si přivodí daleko větší zranění. Například, že vykrvací.

Na blízku byl naštěstí pan Michal. Ten pracuje jako kameraman TV NOVA a podobné situace ho nerozhodí. Okamžitě k muži vlezl do výkopu, aby se podíval, zda rána krvací. Muž měl, jak je patrné z fotky propíchnutou nohu zkrz na zkrz. Když Michal zjistil, že z rány krev neteče, začal těžce zraněného muže uklidňovat. Ten sebou začal trhat a hrozilo, že rána začne silně krvácet, proto si nad něj Michal lehl a aby mu ulevil začal ho přidržovat. Takhle ho držel za oblečení přibližně pět minut, než dorazili záchranáři společně s hasiči. Ti trubku uřízli a i s trubkou muže záchranáři transportovali v umělém spánku do nemocnice v Motole, kde ho budou lékaři operovat a cizí těleso mu vyjmou.

Obecně platí, že velká tělesa se na místě z těla nevyjímají a odstraňují se až chirurgicky. Právě z důvodu bezpečnosti a zmenšení následků úrazu či nehody. V tomto případě totiž hrozilo akutní vykrvácení.

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.