Hromadná nehoda 5 aut zablokovala silnici mezi Kolínem a Kutnou Horou. Hasiči vyprošťovali a na místě přistával vrtulník.

0

Na silnici číslo 38 mezi Kolínem a Kutnou Horou, kde panuje takřka neustále velmi silný provoz se srazilo krátce před třetí hodinou odpolední celkem 5 osobních aut.

Na místě byli 3 zranění lidé. Mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová sdělila, že jeden účastník nehody utrpěl vážné poranění dolních končetin a po ošetření byl letecky transportován do Ústřední vojenské nemocnice. Další byl pak s lehkými zraněními transportován sanitkou do nemocnice v Kolíně. Třetího lehce zraněného účastníka záchranáři ošetřili a ponechali na místě.

Doprava začala okamžitě kolabovat, silnice byla totiž desítky minut zcela uzavřená a policie musela odklánět provoz přes Starý Kolín a Kolín. Řidiči proto popojížděli v kolonách a to i po objízdné trase.

Přesná příčina nehody je předmětem vyšetřování, vše však nasvědčuje tomu, že řidiči za sebou nedodrželi bezpečný odstup. Alkohol byl u všech účastníků vyloučen na místě dechovou zkouškou.

Sdílejte:

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.