Celníci zlikvidovali další sklad padělků v nejznamější tržnici v Čechách. Sapu to neohrozí

0

Nelegální sklad padělků značkových kabelek, parfému, bot oblečení nebo brýlí objevili celníci v tržnici SAPA, v Praze – Písnici. Není to přitom tak dlouho, kdy v té samé hale našli podobný kontejner padělků za několik desítek milionů korun. I tady bude škoda poměrně vysoká. Padělky kabelek se prodávají totiž leckdy desetkrát levněji než originál. Škoda proto i v případě tohoto nálezu půjde k deseti milionům.

Trhovci už běžně tohle zboží nevystavují. Mají ho uschované v zamčeném skladu nebo jako v tomto případě v kontejneru. Nakupujicího pak vezmou přímo do zamčeného prostoru, kde se mu snaží padělky nabínout.

Při této akci se prodejce snažil dokonce utéci, když se mu celníci představili. Strážci cla ho však dopadli a museli mu dokonce přiložit služební pouta, protože se vietnamský prodejce velmi aktivně bránil.

Stejně tak, jako v ostatních případech, bude zboží zadokumentováno a odvezeno k likvidaci. Pokud se podaří vypátrat padělatele či překupníka bude potrestán. V tomto případě minimálně vyhoštěním z České republiky.

Sdílejte:

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.