„Všechny vás tady postřílím, cikáni,“ křičel muž na ubytovně, pak začal střílet z plynovky

0

Obtížný, náročný ale úspěšný zákrok za sebou mají pražští policisté. Před osmou hodinou večer vyráželi policisté z Pohotovostní motorizované jednotky k ozbrojenému pachateli, který měl podle volajicích na linku 158 střílet na ubytovně v Radotíně v Praze.

Operační důstojník policie, jehož rychlou a správnou reakci policisté následně po zákroku ocenili, na místo okamžitě poslal Speciální pořádkovou jednotku, vyzbrojenou dlouhými zbraněmi, vrtulník a vyhlásil pohotovost pro  zásahovou jednotku. Pachatel totiž ihned po střelbě utekl do lesa. Na místo dorazili i záchranáři.

Ihned po příjezdu na místo velitel policie z Pohotovostní motorizované jednotky přesně určil kdo, co bude dělat. Místní oddělení zajišťovalo místo činu, policisté z PMJ vyslýchali svědky, kteří viděli pachatele utíkat po kolejích a jistili své kolegy z SPJ, kteří se vydali s dlouhými zbraněmi a balistickými štíty hledat pachatele.

Toho se podařilo najít během velmi krátkých deseti minut od nahlášení události. Schovával se v odtokové rouře u kolejí. Lesem se během chvilky začaly ozývat výzvy policistů k odhození zbraně a okamžitému opuštění úkrytu s rukama nad hlavou. Střelec se nechtěl vzdát a svoji skrýš opustit a tak museli policisté použít donucovací prostředky, aby nebezpečného pachatele dostali ven. Přitom museli být maximálně opatrní, protože jak se později ukázalo, střelec u sebe měl stále zbraň.

Po bližším ohledání se ukázalo, že jde o plynovou zbraň. Jak reportérovi AKTU.cz vypověděli svědci, muž několikrát na ubytovně vystřelil a mířil přímo na lidi. Mezi tím pronesl několik rasistických nadávek. Byl opilý a policistům při orientačním testu nadýchal kolem tří promile alkoholu v krvi. Na místo střelby, ubytovnu dorazil i kriminalistický technik zajišťovat důkazy. V tuto chvíli zatím není jasná kvalifikace trestného činu, protože podle mluvčího policie Tomáše Hulana je vyšetřování na samém počátku.

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.