Skupina 20 mladíků v kuklách šikanovala Vršovice. Tipec jim zatrhla Speciální pořádková jednotka

0

Včera večer po fotbalovém utkání Bohemky proti Slávii, museli pražští policisté zasahovat proti skupině cca 20 mladíků, kteří v kuklách napadali hlavně příznivce klubu Bohemians Praha 1905 a to přímo na ulici. Jak se podařilo později zjistit, útočníci byli z řad fanoušků Slávie.

Rowdies si počkali až skončí fotbalový zápas a policie, zejména Speciální pořádková jednotka, se vrátí zpět na svoji základnu. Poté se ve skupince asi 20 chuligánu vydali napříč Vršovicemi v kuklách ke klubu Ankali v Lopuchové ulici. Cestou už pak podle svědků napadali kohokoliv, kdo měl na sobě dres či symbol pražské Bohemky.

Policisté pak do míst vyráželi kolem půl desáté v noci. A byli to policisté ze Speciální pořádkové jednotky, kteří poté, co začali Slavisté před policisty utíkat několik z nich zadrželi. Zbytek se rozprchnul do okolí. Před policisty někteří ze Slávistů utíkali i korytem potoka Botič. U zadržených pak policisté nalezli nejen pyrotechniku, ale i slavistické dresy a kukly. Někteří měli dokonce chrániče zubů. Můžete nasvědčovat i tomu, že byla dohodnuta bitka mezi přiznivci obou klubů. Sami zadržení nepopírali, že jsou sympatizanty klubu SK Slavie Praha.

Mluvčí policie Tomáš Hulan zadržení pěti výtržníků potvrdil. Policisté je zadrželi na základě přestupkového jednání.

Sdílejte:

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.