Německé autobusy mají problém se vejít na česká nástupiště. Na Knížecí se řidič vyhýbal své konkurenci a naboural.

1

Včera okolo 17. hodiny vyjížděli hasiči a policisté do areálu pražského autobusového nádraží Anděl – Na Knížecí, kde došlo ke kolizi autobusu společnosti FlixBus, která je na českém trhu sotva 2 týdny. Autobus, který měl namířeno na své pravidelné lince do Českého Krumlova se, paradoxně při výhýbání se žlutému autobusu společnosti RegioJet, svou pravou zadní částí zavadil o konstrukci nástupiště, následkem čehož došlo k poškození konstrukce nástupiště a rozbití skleněné výplně jednoho z oken autobusu, ve kterém v té době seděli cestující.

V tu dobu v autobuse cestovala desítka lidí, kdy naštěstí nikdo z nich nebyl při incidentu zraněn. Hasiči zajistili úklid rozsypaného skla a zajistili konstrukci nástupiště proti pádu, který by mohlo způsobit zranění osob zde čekajících na autobus. Věc pak na místě řešili dopravní policisté, protože při nehodě došlo k poškození majetku třetí osoby. Po přibližně hodinovém čekání byl pro cestující přistaven náhradní autobus.

Naší redakci se podařilo získat rozhovor s očitou svědkyní celé události, která seděla jen několik metrů od zničeného skla. Mimo jiné zde zmiňuje, že takovéto nehody nejsou ojedinělé – česká nástupiště totiž pro vysoké dvoupatrové zelené autobusy totiž často nejsou stavěná a dochází tedy častěji ke kolizím s jejich konstrukcí.

V posledních 14 dnech se jedná již o několikátou podobnou nehodu tohoto dopravce na českém trhu. Společnost FlixBus začala provozovat přepravní služby v ČR 17.8.2017 a je hlavním konkurentem zaběhnuté společnosti RegioJet. Její start však provázely problémy s velikými zpožděními. Na začátku září je v plánu rozšíření vnitrostátních linek tohoto německého dopravce po ČR.

Sdílejte:

1 komentář

  1. Pokud je řidičem zeleného busíku jelito, co jde jen po prachách, není problém nikdy daleko.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.