Německé autobusy mají problém se vejít na česká nástupiště. Na Knížecí se řidič vyhýbal své konkurenci a naboural.

1

Včera okolo 17. hodiny vyjížděli hasiči a policisté do areálu pražského autobusového nádraží Anděl – Na Knížecí, kde došlo ke kolizi autobusu společnosti FlixBus, která je na českém trhu sotva 2 týdny. Autobus, který měl namířeno na své pravidelné lince do Českého Krumlova se, paradoxně při výhýbání se žlutému autobusu společnosti RegioJet, svou pravou zadní částí zavadil o konstrukci nástupiště, následkem čehož došlo k poškození konstrukce nástupiště a rozbití skleněné výplně jednoho z oken autobusu, ve kterém v té době seděli cestující.

V tu dobu v autobuse cestovala desítka lidí, kdy naštěstí nikdo z nich nebyl při incidentu zraněn. Hasiči zajistili úklid rozsypaného skla a zajistili konstrukci nástupiště proti pádu, který by mohlo způsobit zranění osob zde čekajících na autobus. Věc pak na místě řešili dopravní policisté, protože při nehodě došlo k poškození majetku třetí osoby. Po přibližně hodinovém čekání byl pro cestující přistaven náhradní autobus.

Naší redakci se podařilo získat rozhovor s očitou svědkyní celé události, která seděla jen několik metrů od zničeného skla. Mimo jiné zde zmiňuje, že takovéto nehody nejsou ojedinělé – česká nástupiště totiž pro vysoké dvoupatrové zelené autobusy totiž často nejsou stavěná a dochází tedy častěji ke kolizím s jejich konstrukcí.

V posledních 14 dnech se jedná již o několikátou podobnou nehodu tohoto dopravce na českém trhu. Společnost FlixBus začala provozovat přepravní služby v ČR 17.8.2017 a je hlavním konkurentem zaběhnuté společnosti RegioJet. Její start však provázely problémy s velikými zpožděními. Na začátku září je v plánu rozšíření vnitrostátních linek tohoto německého dopravce po ČR.

Sdílejte:

1 komentář

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.