Dálnici D1 ochromily nehody. Na místě musely přistávat vrtulníky. Díky hasičům a záchranářům naštěstí nikdo nezemřel

0

Pořádnou dávku trpělivosti se museli obrnit všichni, kdo cestoval mezi Prahou a Brnem. Kolem jedné hodiny odpoledne přistával na 58 km na Prahu vrtulník záchranné služby. Nejdříve tu do kamionu vrazil autobus ze zazadu, do něj pak narazil další kamion. Do toho zezadu narazil další kamion tentokrát v plné rychlosti a do něj ještě osobní auto.

Nejhůře dopadl řidič třetího kamionu, který jel rychle a jeho kabina byla nárazem doslova sešrotována. Hasiči tady museli použít hydrauliku, aby řidiče dostali ven. Letecky byl transportován do Prahy do nemocničního zařízení.

Ostatní řidiči včetně cestujících v autobusu vyvázli bez zranění. Nehoda vyrázným způsobem zkomplikovala dopravu okolo exitu 66. Kolony dosahovaly několika kilometrů.

 

 

Druhá nehoda se stala na 33 kilometru na Brno okolo půl čtvrté. Řidič většího osobního auta nebo dodávky s dvěma valníky na kterých byla osobní auta, tady narazil zezadu do kamionu.

Hasiči z Benešova museli k nehodě protisměrem a hasiči z Vlašimiizastavili v protisměru na Prahu. Dálnice tato nehoda také kompletně uzavřela ve směru na Brno a to po dobu jedné hodiny.

 

Posádku z havarovaného auta museli hasiči vystříhavat. Jeden člen posádky s těžkým zraněním letěl vrtulníkem záchranné služby do nemocnice v Praze. Druhý člen posádky po ošetření zůstal na místě.

Následky obou nehod se odstraňovaly do pozdních odpoledních hodin.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.