Vlak na Mladoboleslavsku najel do stromu. Někdo ho umýslně nařízl a poházel kolem papírky s nápisem Allahu Akbar

0

Včera kolem desáté hodiny večer najel osobní vlak s cca šestmi cestujícími do spadlého stromu poblíž železničního přejezdu u Bělé pod Bezdězem. Nikdo naštěstí nebyl zraněn. Cestujícím z v vlaku pomohli drážní hasiči.

Na místo okamžitě vyrazil policejní výjezd, který situaci vyhodnotil jako velmi nebezpečnou. Strom někdo podle prvotního šetření nařízl a kolem poházel papíry, na kterých podle našich informací bylo napsáno Allahu Akbar – arabsky bůh je velký. Na místě létal vrtulník s termovizí, který místo zadokumentoval a pravděpodobně pátral po okolí po něčem podezřelém. Policisté míst uzavřeli v okruhu jednoho kilometrů od místa události.

Podobnou událost šetřili na Mladoboleslavsku policisté už 1. června. Modus operandi je i v tomto případě stejný. Podle našich informací místem nejdříve projel rychlík. O osm minut později už osobní vlak narazil do naříznutého a povaleného stromu na koleje. Kdyby do stromu najel rychlík, mohly být následky daleko horší.

Policie, stejně tak jako v prvním případě pracuje s několika verzemi. Může jít o terorismus, provokaci nebo obecné ohrožení. Podle místních obyvatel se někdo snaží poukázat na blízké zařízení pro zajištění cizinců v Bělé – Jezové u Bělé pod Bezdězem a svést vinu na araby či islám. V centru je podle našich informací už minimum cizinců a byly tu hlavně matky s dětmi.

Sdílejte:

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.