Při obyčejné kontrole cizinců na ulici začali najednou z oken domu skákat a utíkat vietnamci. Policie dům zajistila

0

Včera večer v pražské Libuši při obyčejné kontrole dvou cizinců stojících před domem zažila hlídka cizinecké policie něco pro ni dosud nevídaného. Během chviličky se snažili z domu za kontrolovanými, okny dveřmi i přes ploty utéct cizinci vietnamské národnosti.

Hlídka cizinecké policie si na místo okamžitě zavolala posily. Ty dorazili během několika málo minut. Ať už z PMJ, IV. OHS či místního oddělení Lhotka.

Nakonec se podařilo z jedenácti cizinců deset zadržet. Jeden pobývá na našem území nelegálně a u dlaších dvou se dá tento statut očekávat. Někteří u sebe měli přestupkové množství drog hlavně extáze a pervitinu. Policie muže zajistila a převezla na služebnu místního oddělení Lhotka.

Tím ale celá zaležitost nekončí. Kriminalisté by chtěli udělat v domě kompletní prohlídku. Je tu totiž podezření na velké množství drog, či varnu pervitinu. To ale půjde zjistit až po domovoní prohlídce, ke které policie potřebuje souhlas s státního zástupce s domovní prohlídkou. Jeho vydání by mělo být banalitou.

Před necelým týdnem se podařilo přitom cizinecké policii zajistit nedaleko odsud 4,5 kg čistého pervitinu v jednom domě při obyčejné pobytové kontrole. Nedávno celníci zajistili luxusní Audi A8 plné drog. Audina vyjížděla z této oblasti, konkrétně z tržiště SAPA. A zhruba před měsícem Národní protidrogová centrála rozbila jednu z největších varen ve střední Evropě, také v tržnici Sapa.

Sdílejte:

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.