Nelíbílo se mu, že v protějším domě pracují dělníci, proto po nich začal střílet. Jednoho trefil do hlavy

0

Před devátou hodinou ráno vyjížděli policisté v neprůstřelných vestách a se samopaly do ulice Na Výsluní ve Strašnicích v Praze. Informací bylo v tu chvíli málo. Policisté jen věděli, že někdo střílí po dělnících na stavbě a že na místě je minimálně jeden z nich zraněn.

Na místo vyrazilo hned několik hlídek z různých útvarů pražské policie. Pohotovostní motorizovaná jednotka, hlídky OHS i místních oddělení z okolí.

Zatímco po několika málo minutách někteří policisté zajišťovali zraněného dělníka, který měl od střely hematom na hlavě, ostatní začali prohledávat okolní domy a pátrat po střelci. Samozřejmě v taktickém uskupení, vzájemném krytí a s maximální opatrností. Na místo mezi tím dorazila i posádka záchranné služby.

Během několika málo minut střelce policisté vypátráli. Byl opilý a přiznal, že na dělníky střílel skutečně on z „kuličkovky“ a to protože ho rušili, když na stavbě pracovali. Ostatní policisté pro jistotu už v klidnějším tempu prohledávali další domy a zahrady.

Zraněný muž byl převezen preventivně do nemocnice, střelce zajistili policisté a odvezli na služebnu k výslechu. Nadýchal něco málo k jedné promili. Podle mluvčího policie Tomáše Hulana policisté muže podezírají z ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Střela se totiž zavrtala muži pod kůži a mohla se zastavit až o kost.

Aktualizace 20:31

Lékaři zraněnému ve finále z čela vyjmuli brok ze vzduchové zbraně nikoliv kuličku. Stejně tak na místě byla zajištěna i „vzduchovka“, která putuje na balistiku. Podotýkáme, že stejně tak, jako airsoftová zbraň, jsou obě zbraně kategorie D, tedy nepodléhají povinnosti vlastnit zbrojní průkaz a jejich prodej se neeviduje.

Pozn. autora: Myslím si, že je na místě pochválit policisty nejen za rychlost, ale i za profesionální řešení. Stačilo opravdu málo a opilec mohl skončit v jiném než v policejním autě. Ukazuje to je na profesionalitu policistů ve vypjatých a extremních situacích.

Sdílejte:

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.