Na „Václaváku“ hořelo. Hasiči evakuovali hotel plný kouře

0

Pět jednotek pražských hasičů z centrální, holešovické, strašnické, krčské a petřinské stanice zasahovalo u požáru plastového zakrytí lešení na vnější straně fasády hotelu na Václavském náměstí v Praze 1.

Hasiči na místo přijeli za 5 minut od ohlášení události. Průzkumem bylo zjištěno, že se požár kabelových rozvodů na fasádě rozšířil na plastové zakrytí lešení v její těsné blízkosti. Plameny hasiči rychle uhasili pomocí 1 C proudu a dýchací techniky z automobilového žebříku.

Plamenné hoření se do části hotelu nerozšířilo, ale zplodiny hoření pronikly do všech pater. Velitel zásahu proto nařídil evakuaci přítomných 72 hostů z celkového počtu 127 ubytovaných. Pomocí vyváděcích masek bylo zachráněno 8 osob.

Všechny evakuované hosty hasiči předali přivolané ZZS, která provedla jejich preventivní kontrolu. Při požáru nebyl nikdo zraněn a část evakuovaných hostů nalezla útočiště v recepci sousedního hotelu.

Během požáru se v budově aktivovalo samočinné požární hasicí zařízení. Hasiči ve spolupráci s ostrahou provedli uzavření přívodu vody, aby zabránili dalším škodám. Po odvětrání všech pater hotelu byli hosté vpuštěni pro osobní věci do svých pokojů, ve spolupráci s recepcí hotelu a pod dohledem PČR a hasičů.

S ohledem na přítomný zápach zplodin hoření v části hotelových pokojů musel majitel hotelu najít náhradní ubytovaní v nezasažených částech budovy a u partnerské ubytovací sítě.

Vyšetřovatel na místě zjistil, že oproti původní informaci nezačalo hořet v suterénu, ale ve čtvrtém patře. Hořící plastové části odkapávaly kabelovým kanálem do spodních částí a následně se rozšířilo plamenné hoření na plastové zakrytí lešení.

Rozsah škod a přesná příčina požáru bude předmětem dalšího šetření v dopoledních hodinách. Zásah byl ukončen ve 22:44 hodin.

Sdílejte:

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.