Letecký speciál z Egypta přistál ve Kbelích. Na místě byl i vůz pohřební služby

0

Upřesnění:11:36
Záběry, které jsme natočili v noci na letišti ve Kbelích, patří k delegaci ministerstva zemědělství vracející se z Etiopie. Přítomnost pohřební služby a vozidla záchranky ještě ověřujeme. Omlouváme se za nepřesné informace.

Upřesnění: 09:04

Info AKTU.cz: Upřesnění přistání letadla z EGYPTA. Mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronova důrazně popřela, naše informace o přistání speciálu z Egypta. Letku spravuje ministerstvo obrany. To má v současné době pouze jeden speciál, který je schopen transportovat v systému MEDEVAC pacienty. Jde o AIRBUS 319. Jeden je v systému VIP a druhý se dá modifikovat s lůžky a zdravotnickým zázemím.

06:00
Letecký speciál s lékařským týmem českých zdravotníků pod vedením ředitele pražské záchranné služby Petra Koloucha, který v pondělí odcestoval do Egypta je už zpět. O půlnoci přistál na vojenském letišti v Kbelích. Kromě členů lékařského týmu v něm podle ministerstva zahraničních věcí byla i rodina zraněné ženy, kterou 14. července těžce zranil terorista a způsobil ji vážná bodná zranění.

Při přistání asistovala sanitka armády ČR, na letiště dorazili celníci i policisté. Z místa pak odjíždělo několik vozidel členů Medevacu a lékářského týmu. Jedno osobní vozdilo patřilo záchranné službě. Někteří z cestujicích měli vozidla zaparkovaná na parkovišti. Pro některé pak dorazily taxíky.

Do areálu letiště dorazilo i vozidlo Pohřebního ústavu hlavního města Prahy. Reportér AKTU.cz ho viděl zajíždět speciálním vjezdem, který patří společnosti AEROTAXI a je součástí Kbelského letiště. Zda-li to souvisí s přistáním vojenského speciálu z Egypta není v tuto chvíli jasné. Poslední známá informace o zraněné ženě byla, že je v kritickém stavu.

Pohřební ústav hl. m. Prahy zajišťuje mimo jiné přepravy jak zesnulých občanů ČR ze zahraničí do kteréhokoli místa v České republice, tak přepravy zesnulých cizích státních příslušníků z České republiky do kteréhokoli státu na světě. Má na to dokonce zřízeno jedno celé oddělení.

Sdílejte:

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.