Čtyři tisíce technařů obsadilo louku u Osečku na Nymbursku. Policie zjišťuje, zda tu jsou legálně.

2

Celou noc se na louce u Osečku na Nymbursku stavěly stage se silnou aparaturou a světly. Nakonec jich tady stojí kolem deseti a další budou pravděpodobně přibývat.

Na místo u dálnice D11 poblíž 35 kilometru najíždí každých deset minut kamion, dodávka či osobní auta. Mají různé registrační značky. Najdete tu italské, francouzké, německé, rakouské, české i slovenské. Doslova se na Nymbursko sjíždí technaři z celé Evropy.

Policie zatím jejich činnost monitoruje a vyhodnocuje všechny poznatky. Na jákýkoliv zákrok je brzy. Navíc v noci by to bylo nebezpečné jak pro policisty tak pro účastniky technoparty. Podle odhadu policie jich tu může být cca čtyři tisíce. A to rozhodně není konečné číslo. Na místě aktuálně operuje Speciální pořádková jednotka z Ústí nad Labem a KPJ Ústeckého kraje. Středočeští policisté pak zajišťují dopravu a dohlížejí na místní benzínku, která je v obležení technařů. Policie také podle našich informací kontaktovala majitele louky a ten jim akci nepovolil. Tuto informaci ještě ověřujeme.

Technaři mají své zázemí, cattering či ošetřovnu. Hudba zatím není slyšet do blízké vesnice. Aparatury ale hrají zatím na 10 procent.

Údálost i nadále sledujeme.

Sdílejte:

2 komentáře

  1. Pavel Rybka on

    V neděli v 7:00 mne probudil hluk v Poděbradech. Jak je vidno, máme přísné zákony proti nenahlášeným grilovačkám, ale někdo může zákony porušovat libovolně. Zákon, který neste schopni (ochotni) vynutil je špatný zákon. Rozhořčení obyvatelé znemožní konání legálních akcí respektujících regulace. A před lidmi nerespektujícími práva druhých se posadíme na zadek. Takhle přesně pořádek vypadat nemá a takhle vypadají zákony na nic.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.